Genel

İş Kıyafetleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

İş üniforması seçmekle görevliysen, dikkate alınması gereken çok şey var. Çoğu kıyafette olduğu gibi, doğru görünümü elde etmek çok önemlidir. Her zaman bu kadar kolay olmayabilir. Kullanabileceğiniz birçok seçenek vardır, bu da nereden başlayacağınızı bile bilmediğiniz anlamına gelebilir! Ekibiniz için mükemmel iş üniformasını seçmenizi kolaylaştırmak için en önemli hususlardan bazılarına bir göz atalım.

Profesyonel
Bir Görünümü Korumak. Üniforma seçmenin en önemli yönlerinden biri, işyerinde profesyonel bir görünüm sağlamaktır. Görüntü her şeydir ve işinizi ve markanızı tanıtan tek tip, bir stil seçmelisiniz. Konuklarınızın veya müşterilerinizin personelinizi ciddiye almasını istiyorsunuz, çalışanlarınızı profesyonelce giydirmelisiniz.

Garsonları veya servis personellerini yönetiyorsanız, sahip olduğunuz konukseverlik ortamına mükemmel şekilde uyan, zarif ve resmi göründüklerinden emin olduğunuz iş kıyafetleri seçmeniz önemlidir. Benzer şekilde, hemşireler ve öğretmenler gibi kişiler, otoriter bir imaja sahip üniformalar giymelidir. Bu nedenle, canlandırmak istediğiniz imajı göz önüne almanız çok önemlidir.

Doğru Kumaş
Doğru çalışma ortamı için doğru kumaşı kullanılmalı. Eğer tüm gün hareket edilen bir çalışma ortamınız varsa daha esnek ve yıpranmaya müsait olmayan kumaşlar tercih etmelisiniz. Rahat ve kolay hareket edilebilen iş pantolonlarını tercih edebilirsiniz. Çalışanlar muhtemelen çok hareket edeceği için ve saatlerce ayakta duracağından, kıyafetlerin nefes alabildiğinden ve esnek olduğundan emin olun.

Dışarıda çalışacak bir ekip yönetiyorsanız daha dayanıklı ve koruyucu bir kumaş tercih edebilirsiniz. Bu kıyafetler, çeşitli hava koşullarına maruz kalabilecekleri için dayanıklı olmanın yanı sıra belirli bir derece için de koruma sağlamalıdır. Bu ortamda daha yumuşak kumaşlar işe yaramayacağından, çalışanlarınız dışarıda çalışıyorsa bunu aklınızda bulundurun.

Konfor
Harika görünmenin ve güvende olmanın yanı sıra, çalışanlarınız çalışırken her zaman rahat olmasını istersiniz. Çok fazla hareket edeceklerse, çok sıkı oturan kıyafetleri seçmeyin. Hareketleri kısıtlayacak iş kıyafetleri çok rahatsız edici olabilir.  İşlevsellik her zaman stil ve formdan daha önemli olmalıdır. Bu yüzden çalışanlarınızın konforunu düşünün.

Renk Seçmek
Çalışanlarınızın kıyafetleri için daima doğru renkleri ve kumaşları seçin.  Kesinlikle dikkat çekecek parlak ve cesur renkleri tercih edin ancak, seçtiğiniz tarzın ve tasarımın içinde bulunduğunuz sektöre mükemmel bir şekilde uyması gerektiğini unutmayın. Seçtiğiniz renk yalnızca sektörünüze değil, aynı zamanda genel marka imajınıza da uymalıdır.

Şirket Markası
Çalışanlarınızın üniformalarına şirket logonuzu ekleyerek, bunların hepsinin pazarlama yönünden yararlanabilirsiniz. Logo, omuz bölgesinde sizinle birlikte arka taraftaki göğüs cebine dahil edilebilir. Çalışanlarınızın giyebileceği tüm farklı giyim eşyalarının içine yerleştirilebilir veya logonun görüntülenmesini sağlayacak tek bir giyim eşyası (örneğin ceket) seçebilirsiniz.

Çalışan iş kıyafetlerini planlamak, profesyonelliği göstermenin ve çalışanlarınızın özgüvenini geliştirmenin harika bir yoludur. Grubun bir parçası olduklarını hissedecekler ve bu üretkenliği önemli ölçüde artıracaktır.. Müşterileriniz, çalışanlarınızı anında tanıyacaktır ve bu işletmeniz için harika. Bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, ekibiniz için doğru üniformayı kolayca seçebilir ve sadece rahat olmalarını sağlamakla kalmayıp, her zaman harika görünmelerini ve işletmenizin imajını güçlendirmelerini de sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir